Zájem o druhé kolo senátních voleb zatím malý

Lidé zatím velký zájem o druhé kolo senátních voleb neprojevili. Podle pracovníků volebních komisí účast kolem 10:00 nepřesáhla někde ani pětiprocentní hranici, zájem občanů o volby je dokonce nižší než před týdnem. Volby se ale zatím obešly bez problémů. Pouze ve Svitavách bude policie zřejmě vyšetřovat anonymními letáky, které dostali někteří místní občané. Pisatel v nich uvádí, že pokud občané nevolí, porušují Listinu základních práv a svobod.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlomek oprávněných voličů se do 10:35 zúčastnil druhého kola senátních voleb v obvodu číslo 5 Chomutov. Účast nepřesáhla podle pracovníka chomutovského okresního úřadu pověřeného organizací voleb Stanislava Kulatého deset procent.

Kolem pěti procent voličů přišlo do 10:30 k volebním urnám v obvodě číslo 41, který zahrnuje okres Benešov a část okresu Praha-východ. Pětiprocentní hranici nepřesáhla ani účast v v obvodě číslo 38, zahrnujícím Mladoboleslavsko a Turnovsko. Podle Marcely Rudišové z mladoboleslavského okresního úřadu dokonce v některých obcích ještě nepřišel žádný volič.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme