Zájemců o přechodné pěstounství přibývá, klasických je ale pořád málo

Počet žádostí o pěstounství se za poslední dva roky více než zdvojnásobil. Krajské úřady loni evidovaly 1121 zájemců o pěstounskou péči. Přesto je jich stále nedostatek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rodina - rodiče a dítě | Foto: Fotobanka stock.xchng

Zvýšení počtu pěstounů je úkolem kampaně Hledáme rodiče.cz. Jedním z cílů je nalézt co nejvíce vhodných zájemců o náhradní rodinnou péči.

„Dále chceme zvyšovat prestiž pěstounů ve společnosti, protože pěstounská péče oplývá řadou mýtů,“ uvedla ředitelka Nadačního fondu J&T Marie Oktábcová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vážný zájem lidí poskytnout dítěti rodinné zázemí se zvýšil,řekla ředitelka Nadačního fondu J&T Marie Oktábcová

„Za důležité proto považujeme zvýšit informovanost české společnosti o různých formách náhradní rodinné péče.“

Podle ní z březnového výzkumu vyšlo, že polovina dospělé populace někdy uvažovala o převzetí dítěte do náhradní rodinné péče.

„Nicméně zjistili jsme, že povědomí o formách pěstounské péče, nebo o tom, co je osvojení, nebo adopce, je pořád stále nízké.“

„Na druhou stranu jsme zjistili, že se od roku 2012 o něco zvýšil takový ten vážný zájem lidí přijmout cizí dítě do péče, poskytnout mu rodinné zázemí,“ konstatovala Marie Oktábcová.

Informace o kampani a také o náhradní rodinné péči naleznou zájemci i prostřednictvím bezplatné telefonní linky s číslem 800 888 245.

Podle marketingové manažerky kampaně Hledáme rodiče.cz Jany Rydlové se zvýšil hlavně počet žádostí o přechodnou pěstounskou péči.

„Je tady samozřejmě také mnohem větší poptávka po takzvaných krizových, nebo profesionálních pěstounech. Proto také jejich počet roste raketově, zatímco počet klasických pěstounů poslední dobou spíše stagnuje."

„V některých v některých krajích dokonce mírně klesá, což nám působí vrásky na čele,“ zalitovala Rydlová.

mkp, Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme