Zájemců o vysokoškolské studium v Česku ubývá. Mohou za to populačně slabé ročníky, tvrdí univerzity

Zájemců o studium na vysokých školách je rok od roku méně. Za posledních šest let jich ubylo téměř 50 tisíc. Důvodem jsou podle univerzit populačně slabé ročníky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přednášková místnost (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Jak si také všímá deník E15, na vysokých školách roste úspěšnost uchazečů. Loni přijaly skoro 80 procent těch, kteří přišli k přijímacím zkuškám.

Pro studenty to sice znamená snadnější vstup na vysokou školu, na druhou stranu by si ji ale měli pečlivěji vybírat. Zaměstnavatelé totiž začínají rozlišovat, na jak prestižní škole zájemci studovali, vysvětluje deník.

Některé školy kvůli populačně slabším ročníkům mohou mít problém s obsazeností. U některých studijních programů je zájem velmi nízký, a tak může fakulta přijmout uchazeče i s menšími předpoklady ke studiu.

Podle Národního akreditačního úřadu to ale neznamená, že by se výuka zhoršovala. Zájemci o vysokoškolské studium se mohou hlásit ještě teď. Řada škol totiž vyhlásila dodatečná kola přijímacích řízení, které mají uzávěrku přihlášek do konce sprna nebo začátku září, dodává list.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme