Zájezdy na srpen jsou kvůli chladnému počasí vyprodané

Lidé před chladným počasím v Česku utíkají k moři. Cestovní kanceláře ale mají srpnové zájezdy téměř vyprodané. Mnohé už nemají, co nabídnout. Někteří stálí klienti dokonce podepisují prázdné smlouvy, složí peníze a čekají, co jim kancelář nabídne. Pokud tedy klient chce na poslední chvíli vyměnit dovolenou na Šumavě za slunečnou pláž, je lepší se poptat v zahraničí nebo odložit dovolenou na září.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dovolená v Egyptě | Foto: Břetislav Tureček | Zdroj: Český rozhlas

Nedostatek last minute zájezdů potvrzuje jednatel společnosti last.cz Petr Chylík. Podle něj nakonec zvítězilo počasí nad napnutým rodinným rozpočtem.

„Když jste v Čechách a celý týden vám prší, tak si dovolenou moc neužijete. Navíc se to začalo potkávat ještě s firemními dovolenými. Tím pádem poptávka teď výrazně převyšuje nabídku. Můžeme říct, že zájezdy jsou vyprodány,“ upřesňuje Chylík.

Přehrát

00:00 / 00:00

Alžběta Havlová informuje o nedostatku zájezdů za teplem

Marketingový ředitel Čedoku Tomáš Brejcha situaci nevidí až tak černě. Nicméně souhlasí s tím, že na výběr už zákazníci v srpnu příliš nemají.

„Je pravda, že poptávka na druhou polovinu prázdnin vzrostla,“ dodává Tomáš Brejcha.

Nedostatek sluníčka ale neřeší dovolenkáři jen v České republice. Větší zájem o pobyty u moře zaznamenali podle analytika cestovního ruchu Jaromíra Beránka i v zahraničí.

„V současné době jsme zaznamenali zvýšený zájem našich občanů o zájezdy do Středomoří a to v rozsahu deseti až patnácti procent,“ upřesňuje Jaromír Beránek.

Cestovní kanceláře nejsou připravené

Cestovní kanceláře se ale neradují, protože na zmíněný nárůst nebyly v drtivé většině připravené.

„I když se dají nalézt volné ubytovací kapacity ve Středomoří, nejsou potom volné letecké koridory pro přepravu, mnohdy ani samotná letadla,“ odhaluje zásadní problém Jaromír Beránek.

Turecko a Řecko, to jsou destinace, které letos u Čechů kralují. Do normálu se po nepokojích na začátku roku vrátil i Egypt.

Odborníci i samotné cestovní kanceláře doporučují koupit dovolenou na září nebo podzimní měsíce, kdy se kapacity uvolní. Další možností je nákup last minute zájezdů třeba na německých serverech. Ale žádné závratné slevy tam nelze očekávat.

Alžběta Havlová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme