Zajímavé datum táhne snoubence

Živěji než jindy bude dnes v obřadních síních. Výjimkou nebude ani děčínská radnice. Sobotu se čtyřmi magickými dvojkami si tam za svůj svatební den vybralo devět snoubeneckých párů. Mimořádně se bude oddávat i na příbramském zámečku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

svatba | Foto: Jan Rosenauer

Původně se na společnou cestu životem chtělo právě dnes vydat deset párů, ale jedna dvojice svatbu zrušila. Matrikářka Dagmar Němcová naznačila, že někteří snoubenci se k uzavření manželství nechystají poprvé: "Větší část tvoří svobodní snoubenci, ale jsou zde zastoupeni i páry, kdy jeden ze snoubenců je rozvedený, druhý je svobodný." Děčínská matrikářka si jednoznačně myslí, že rozhodující pro šťastné manželství není magické datum, ale skutečná láska a vzájemná tolerance, a to proto, že: "když jsme jednou pátrali, tak sňatky, které byly uzavřeny v tak magicky poznamenaný den, byly rozvedeny."

První sobotu v měsíci se v Příbrami běžně neoddává. Svatby na Zámečku jsou vždy o sudém víkendu. Dnešní den je ale výjimkou. Magické datum, 2.2.2002 má zřejmě tak mocné kouzlo, že dokáže překonat i úřednického šimla, a tak se na příbramském zámečku oddávat bude, a to hned pětkrát. Na tuto sobotu zde navíc připadne ještě jedna svatba a to svatba zlatá. Ovšem tu zřejmě její hlavní aktéři s ohledem na dnešní magické datum neplánovali. Jiná situace je na Svaté hoře. Jak ukazuje, věřící zřejmě nejsou pověrčiví, a tak tu nebude tentokrát svatba ani jediná.

Plné ruce práce měli dnes oddávající na královéhradecké a pardubické radnici. Dnešní magické datum se čtyřmi dvojkami přivedlo na radnici v Hradci Králové jedenáct párů, zatímco obyčejně jich v únoru v jeden oddávací den přijde v průměru od dvou do šesti. V Pardubicích bylo svateb také jedenáct. Plně obsazený je v Hradci Králové i termín 22. února. Svatby na "dvojkové" dny si snoubenci podle matrikářky zadávali již loni v prosinci. I Pardubice hlásí rekordy. Podle matrikářky Anny Zábrahové se ale stejně zdaleka nevyrovnal jinému magickému datu, 9. září 1999. Tehdy v Pardubicích oddali 17 párů. Jičínský zámek dnes posloužil ke svatbě 6 párům, zatímco v únoru se zde koná v průměru ani ne 3. Naopak v Nové Pace zůstala svatební síň uzavřena - nikdo neměl o svatbu v tento den zájem.

Astrologové i numerologové se shodují, že jde o dny výjimečné. Psycholog Karel Humhal k tomu pro Radiožurnál dodal, že je to i ryze praktická záležitost: "Ono se to dá dobře zapamatovat. Já když se setkávám s klienty - a zejména muži jsou takoví experti - zeptám se jich, kdy se ženili, tak to nikdy neví. Ale serióznější důvod je ten, že lidé mají odjakživa tendenci uspořádat čas a prostor a že určité milníky, to číslo 2002 se vyskytuje jednou za dlouhou dobu, tak se k takovým milníkům upínají a věří, že jim mohou přinést štěstí."

Markéta Kaclová, Josef Suk, Zdeněk Hejkrlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme