Žák čtvrté třídy napadl v Praze učitelku, která utrpěla lehké zranění. Případ řeší policie a ‚sociálka‘

Na Základní škole Zárubova v Praze 12 ve středu napadl žák učitelku, která utrpěla lehké zranění. Škola na svém webu uvedla, že incident se stal mezi žákem čtvrté třídy a učitelkou při vyučování a s žákem ho řeší policisté i pracovníci orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD). Policisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, řekla ve čtvrtek mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Praha (Aktualizováno: 17:56 7. 9. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Základní škola a děti

Projevy agrese do prostředí škol nepatří a nelze je tolerovat, uvedlo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Zdravotničtí záchranáři odvezli do nemocnice chlapce s psychickými problémy, řekla odpoledne ve čtvrtek jejich mluvčí Jana Poštová. Projevy agrese ve školách odsoudilo ministerstvo školství, téma je ovšem podle něj nutné začlenit do přípravy pedagogů.

„Ve středu po poledni jsme vyjížděli k případu napadení učitelky žákem. Pražští policisté nyní případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití. Učitelka při incidentu utrpěla drobné zranění, ošetření na místě odmítla,“ uvedla policejní mluvčí. Další informace k incidentu odmítla sdělit.

„Vyjížděli jsme k chlapci, který měl psychické problémy, a následně jsme ho odvezli do nemocnice,“ řekla Poštová. Nikoho dalšího podle ní záchranáři neošetřili.

O incidentu mezi žákem 4. třídy a učitelkou během vyučování informovala škola na svém webu. „Situaci s žákem řeší Policie ČR a OSPOD,“ uvedla na internetových stránkách ředitelka školy v pražském Kamýku Dagmar Bolfová.

Server iDNES.cz uvedl, že podle vyjádření ředitelky školy byla učitelka zcela bez zranění a záchranku pro žáka nechali zavolat policisté. Odmítla komentovat informace, že žák pocházel z Ukrajiny, napsal server.

Projevy agrese do prostředí škol nepatří a nelze je tolerovat, uvedlo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na sociální síti X, dříve Twitteru. „Vedení školy, kde ve středu došlo k napadení učitelky žákem, jsme kontaktovali a jsme připraveni poskytnout podporu. Prevenci negativních jevů a rizikového chování se ministerstvo dlouhodobě věnuje,“ dodalo.

Ředitelé a další odpovědní pracovníci škol mohou podle ministerstva využít školení a přehled doporučených opatření pro zajištění bezpečného prostředí ve školách. „Důležité je toto téma začlenit do přípravy pedagogů a komunikace mezi žáky a učiteli,“ doplnil úřad.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme