Značení pro cyklisty na Praze 1 budou řešit památkáři. ‚Nedodržel se zákon,‘ tvrdí

Praha 1 a její radnice při novém značení pro cyklisty pravděpodobně nepostupovala podle památkového zákona. Mluvčí pražského pracoviště Národního památkového ústavu Andrea Holasová to řekla České televizi. Památkáři se budou celou záležitostí detailně zabývat.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Omezení pro cyklisty v centru Prahy v pěších zónách zrušil v červenci Městský soud v Praze

Omezení pro cyklisty v centru Prahy v pěších zónách zrušil v červenci Městský soud v Praze | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

Technická správa komunikací umisťuje dopravní značení v podobě silné bílé čáry na dlažbě od začátku týdne, hotovo by mělo být koncem července. Značení zakazuje vjezd cyklistům do určitých míst v centru města mezi 10.00 a 17.00.

Praha 1 vystaví cyklistům stopku koncem července. ‚Musíme osadit dopravní značení,‘ zní z TSK

Číst článek

Celou záležitost ohledně nepřiměřeně výrazného značení má z podnětu politické iniciativy Praha sobě prostudovat Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Praze, uvedla Česká televize.

Podle mluvčí památkového ústavu Holasové v současné době není možné říct, zda jde o oprávněný krok Prahy 1, nebo ne. Jisté je ale prý to, že radnice měla nové značení s památkáři konzultovat.

„Tedy podat regulérní žádost na Odbor památkové péče na Magistrátu hlavního města Prahy. To je standardní postup podle památkového zákona. Dělá to tak každý, kdo chce něco instalovat v prostoru Pražské památkové rezervace,“ řekla České televizi.

Kritika od Krnáčové i Prahy sobě

Podnět památkářům podala politická iniciativa Praha sobě. České televizi to potvrdil Adam Scheinherr. „Došlo k porušení památkové hodnoty historické dlažby,“ řekl.

Bílé čáry jsou ohyzdnost, značení k zákazu kol změňte, vyzvala Krnáčová Prahu 1

Číst článek

„Vždyť lidé jsou v pražské památkové rezervaci občas popotahováni i za výměnu oken. A pak najednou vidíte takovéto značení.“

Podle primátorky Adriany Krnáčové, která se k situaci vyjádřila v týdnu, se tento typ značení do historického centra nehodí a jde o „ohyzdnost“.

Záměr omezit kola v centru schválila rada městské části Praha 1 již před loňskými prázdninami. Původně mělo omezení mířit hlavně proti motorovým koloběžkám, které v centru města nahradily vozítka segway.

Nyní však již zástupci městské části hovoří přímo o cyklistech, na které si podle nich obyvatelé Prahy 1 pravidelně stěžují.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme