Zákaz prodeje tvrdého alkoholu zatím trvá, podle Hegera je situace vážná

Zákaz prodeje tvrdého alkoholu bude trvat i dál. Situace je podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera z TOP 09 velmi vážná. Vyplynulo to z jednání krizového štábu ministerstva zdravotnictví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žofínské fórum na téma Reformy v praxi českého zdravotnictví, Leoš Heger | Foto: Filip Jandourek

Jeho členové jednali také o tom, zda by byla možná úprava nebo změkčení současného zákazu.

„Doufám, že opatření budeme schopni v nějaké rozumné době modifikovat tak, aby mohlo být zúženo na rizikové záležitosti a místa, i když k tomu zatím nemáme veškeré podklady,“ řekl po schůzce ministr.

Podle Hegera ale není síť prodejen tvrdého alkoholu ještě dobře prozkoumaná a záleží také na práci policie.

„Přes veškeré debaty, které se vedou o hospodářských propadech, tak my v tento moment, kdy je epidemie takto rozsáhlá, musíme upřednostňovat zdravotní stav populace a bezpečí, takže že by došlo k rušení v nejbližších dnech, nepokládám za pravděpodobné,“ řekl ministr.

Premiér Nečas EXKLUZIVNĚ pro Radiožurnál: Krok ministra Hegera byl nezbytný

Číst článek

Počet dalších otrávených metylalkoholem podle Hegera navíc ukázal, že rozhodnutí o částečné prohibici bylo správné. Zároveň se omluvil všem, kterých se mimořádné opatření z pátečního večera týká.

Na otravu po požití alkoholu s obsahem jedovatého metanolu už v Česku zemřelo 19 lidí, dalších 35 stále leží v nemocnicích, většina je ve vážném stavu.

SPECIÁL Radiožurnálu: Částečná prohibice vzbuzuje vzrušené reakce

Číst článek

Police zkontrolovala celkem 30 tisíc podniků, Hasičský záchranný sbor analyzuje 36 pozitivních vzorků lihovin, ve kterých se metanol objevil. Obviněných je 20 a další lidé jsou zadrženi nebo ve vazbě.

Klára Bílá, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme