Zákaz vjezdu traktorům jako ve Varšavě? Praha to udělat nemůže, říká mluvčí magistrátu

V polské Varšavě se ve středu znovu sešli zemědělci, kteří demonstrují proti politice Evropské unie a proti dovozu zemědělských produktů z Ukrajiny. Tentokrát ale museli traktory nechat za městem. Magistrát totiž strojům zakázal průjezd městem. Zdůvodnil to možným poškozením povrchu vozovky. Další protesty zemědělců čekají ve čtvrtek také Prahu, město ale podobné kroky nezvažuje. Mluvčí pražského magistrátu to řekl Radiožurnálu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aut do centra přijelo jen velmi málo, řidiči se možných komplikací v dopravě zalekli

Další protesty zemědělců čekají ve čtvrtek také Prahu (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Pražský magistrát podle vyjádření mluvčího Tadeáše Provazníka nemá možnost vjezd do hlavního města zakázat.

Traktory přijedou na Letnou od Jesenice a Letňan. Policie varuje řidiče před čtvrtečními komplikacemi

Číst článek

Vychází mimo jiné i z nedávného výroku například Městského soudu v Praze, který zrušil rozhodnutí města změnit kvůli možným dopravním komplikacím trasu protestního pochodu za omezení maximální povolené rychlosti.

Podle soudu je i blokování dopravy legitimní protest, navíc právo demonstrovat je zakotvené v listině základních práv a svobod, a je tak nadřazené dalším zákonům.

Omezení vjezdu v některých částech tak vychází především z dopravního značení nebo třeba omezení maximální povolené váhy vozidel.

Adam Bejšovec, mst Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme