Zákaz vstupu do míst s nakaženými divočáky. Oblasti myslivci zajistí i pachovými ohradníky

Ohnisko afrického moru prasat u Zlína myslivci zajistí pachovými ohradníky. Dnes se na tom dohodli s krajskou veterinární správou. Chtějí tak zamezit přesunům zvířat do širšího okolí. Veterináři zároveň plánují začátkem příštího týdne zákaz vstupu do oblasti nálezů nakažených zvířat.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ohnisko afrického moru prasat u Zlína myslivci zajistí pachovými ohradníky. | Foto: Nick Karvounis | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Mimořádná opatření se týkají plochy zhruba 40 kilometrů čtverečních uvnitř zlínského okresu.

„Katastry obce Lužkovice, Hvozdná, Příluk, Štípá by nám pomohly lokalizovat ta divoká prasata, která jsou pravděpodobně nakažená,“ říká ředitel krajské veterinární správy František Mahdalík. Zákaz vstupu má podle něj zabránit plašení černé zvěře. Myslivci teď mohou střílet divočáky i v noci s použitím světel a noktovizorů.

„Samozřejmě to má jakousi výhodu, čili, kdo vydrží a má ještě zdraví, tak nechť se tomu věnuje,“ uzavírá pro Radiožurnál předseda uherskohradišťských myslivců Karel Blahušek.

Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme