Policisté zadrželi cizince. 'Velké bezpečnostní riziko pro Schengen,' stojí podle televize v jeho záznamech

Mladoboleslavští policisté v pondělí krátce po půlnoci na autobusovém nádraží v Mladé Boleslavi zadrželi třicetiletého cizince, na kterého je vydán mezinárodní zatykač a má zakázaný vstup do schengenského prostoru.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

"Policisté muže zadrželi v rámci běžné kontroly osob, tento muž se sám přihlásil na místě policistům, následnou lustrací se zjistilo, že jde o člověka, který má zákaz vstupu do schengenského prostoru," řekla policejní mluvčí Lucie Nováková, ale nespecifikovala mužovu národnost.

Podle zpravodajského webu Tíseň.tv jde o muže původem z Íránu a "podle dostupných informací je muž evidován jako velké bezpečnostní riziko pro celý schengenský prostor". Mezinárodní zatykač na něj byl podle webu vydán v Norsku.

Mladoboleslavští policisté muže předali cizinecké policii, která případ dál vyšetřuje.

Mírnější střežení Schengenu do půl roku, doporučuje Evropská komise

Číst článek

Až do dnešních dopoledních hodin byl cizinec umístěn v cele předběžného zadržení na obvodním policejním oddělení, poté muže převzala cizinecká policie, která ho převezla na služebnu do Mělníka.

Schengenské dohody vytvářejí prostor bez vnitřních hranic, tzv. schengenský prostor. V něm mohou jeho obyvatelé cestovat bez hraničních kontrol a jehož členské země spolupracují v otázkách vnitra a justice.

Společné státní hranice členských zemí lze překračovat kdekoli, s výjimkou národních omezení (například národních parků či chráněných krajinných oblastí, pozn. red.).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme