Policisté zadrželi cizince. 'Velké bezpečnostní riziko pro Schengen,' stojí podle televize v jeho záznamech

Mladoboleslavští policisté v pondělí krátce po půlnoci na autobusovém nádraží v Mladé Boleslavi zadrželi třicetiletého cizince, na kterého je vydán mezinárodní zatykač a má zakázaný vstup do schengenského prostoru.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

"Policisté muže zadrželi v rámci běžné kontroly osob, tento muž se sám přihlásil na místě policistům, následnou lustrací se zjistilo, že jde o člověka, který má zákaz vstupu do schengenského prostoru," řekla policejní mluvčí Lucie Nováková, ale nespecifikovala mužovu národnost.

Podle zpravodajského webu Tíseň.tv jde o muže původem z Íránu a "podle dostupných informací je muž evidován jako velké bezpečnostní riziko pro celý schengenský prostor". Mezinárodní zatykač na něj byl podle webu vydán v Norsku.

Mladoboleslavští policisté muže předali cizinecké policii, která případ dál vyšetřuje.

Mírnější střežení Schengenu do půl roku, doporučuje Evropská komise

Číst článek

Až do dnešních dopoledních hodin byl cizinec umístěn v cele předběžného zadržení na obvodním policejním oddělení, poté muže převzala cizinecká policie, která ho převezla na služebnu do Mělníka.

Schengenské dohody vytvářejí prostor bez vnitřních hranic, tzv. schengenský prostor. V něm mohou jeho obyvatelé cestovat bez hraničních kontrol a jehož členské země spolupracují v otázkách vnitra a justice.

Společné státní hranice členských zemí lze překračovat kdekoli, s výjimkou národních omezení (například národních parků či chráněných krajinných oblastí, pozn. red.).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme