Policisté zadrželi skupinu prodávající anabolické steroidy. Našli u nich zásoby za 11 milionů

Policisté z Národní protidrogové centrály spolu se svými slovenskými kolegy zadrželi členy organizované skupiny obchodníků s anabolickými steroidy. Skupinu, která podle kriminalistů dovážela do Česka každý měsíc anabolika za půl milionu korun, tvořili dva Slováci a česko-bulharský manželský pár. Detektivové tři lidi obvinili, v případě odsouzení jim hrozí až dvanáctileté tresty vězení. Na webu o tom informoval vrchní komisař Petr Procházka.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anabolika (ilustrační foto) | Zdroj: Národní protidrogová centrála

Skupina podle Procházky skladovala zakázané látky v Komárně, poté je dopravovala do Česka. Prodávala je v Brně a Praze. Předávky se odehrávaly na parkovištích nákupních center. Úkoly si členové rozdělovali přes sociální sítě, na kterých se i domlouvali s dalšími dealery. Anabolické steroidy byly určeny pro posilovny.

Dva čeští letci a 21 kufrů narvaných kokainem. ‚Prostě to tam nacpali, dali nahoru svetry a letělo se‘

Číst článek

„Samotné zadržení pachatelů proběhlo v centru Prahy, bezprostředně po předávce zakázaných látek v jednom z luxusních hotelů na Václavském náměstí,“ informoval policista. Detektivové podle něj našli u jednoho ze zadržených deset kilogramů anabolik, která mají na černém trhu hodnotu zhruba 400 tisíc korun.

Na Slovensku pak kriminalisté zajistili ve skladu steroidy za 450 tisíc eur (zhruba 11,6 milionu korun). „Toto ilegální zboží překvapilo zasahující detektivy nejen svým množstvím, ale i svojí rozmanitostí, co se týče druhů a profesionálního balení,“ uvedl Procházka.

Všichni obvinění skončili ve vazbě. Vyšetřování podle kriminalisty dále pokračuje, počet stíhaných se podle něj pravděpodobně rozroste.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme