Zakázku VZP na vymáhání dluhů zkoumá antimonopolní úřad

Antimonopolní úřad se začal zajímat o zakázku Všeobecné zdravotní pojišťovny na pomoc při vymáhání dluhů. Tendr za 430 milionů korun má na čtyři roky získat sdružení, ve kterém je Advokátní kancelář s podílem bývalého ministra Pavla Němce, exekutor Juraj Podkonický a vymahačská firma BSP.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všeobecná zdravotní pojišťovna | Foto: Tomáš Adamec

Radiožurnál už před týdnem upozornil na interní dokumenty pojišťovny, které tendr kritizují. Není třeba jasné, jestli vítěz zakázky skutečně pojišťovně pomůže získat víc peněz než dosud. Už dnes má totiž pojišťovna na vymáhání pohledávek svůj vlastní tým právníků a úředníků.

"Úřad si pouze vyžádal podklady, správní řízení nezahájil, takže my čekáme jestli se úřad vyjádří, a zahájí správní řízení nebo nikoli," řekl ředitel VZP Pavel Horák.

O tendru měla jednat i správní rada pojišťovny. Kvůli zájmu antimonopolního úřadu ale předseda rady a náměstek ministryně zdravotnictví Marek Šnajdr tento bod stáhl z programu. Sám si myslí, že výběrové řízení bylo v pořádku.

"Ta soutěž byla transparentní protože byla anonymní, což já považuji za správné a věřte tomu, že nikdo z členů správní rady do probíhajícího výběrového řízení nemá přístup ani přístup mít nemůže. Určitě se k tomu správní rada vrátí, ale nechtějte v tuto chvíli vědět, jak se správní rada k tomu postaví," řekl Šnajdr Radiožurnálu.

Kdo na Antimonopolní úřad podnět k přezkoumání zakázky podal, tato instituce nechce říct, nikdo z účastníků to však nebyl.

Igor Maňour, Lukáš Vincourek, Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme