Zakázky pražského DP od ledna 2007 prověří nový forenzní audit

SMS jízdenky, tisk papírových jízdenek nebo právní a reklamní služby. Všechny zakázky pražského dopravního podniku za posledních pět a půl roku má prověřit forenzní audit. Dnes o tom rozhodla dozorčí rada podniku. Členům představenstva zároveň uložila, aby vypracovali přesné parametry tohoto auditu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova pražského dopravního podniku | Zdroj: ČTK

Vedení společnosti teď musí určit, jaké zakázky a jakým způsobem se budou prošetřovat. Podle první analýzy byly některé zakázky předraženy až o 30 procent a advokát Václav Láska otevřeně mluví o mafiánských praktikách bývalého managementu dopravního podniku. I to chce dozorčí rada prověřit.

Šetření advokáta Václava Lásky a Transparency International se má teď podle pokynů rady co nejdřív dokončit a předat policii.

Není to moje prohra, je to prohra správné věci, tvrdí primátor Svoboda

Číst článek

Dozorčí radu sice opustili tři členové, ale i v tomto oslabení pověřila personálního ředitele, aby do nadcházejícího pondělí připravil varianty výběru nového generálního ředitele.

V úvahu připadá možnost, že podnik bude nového šéfa hledat sám a nebo svěří tento úkol externí agentuře. Tímto druhým způsobem se hledal generální ředitel dopravního podniku už na jaře, ale primátor Bohuslav Svoboda tento tendr zrušil.

Spory o pozice v managementu podniku otřásají i pražskou koalicí ODS a TOP 09. Dalším testem její stability bude nejbližší jednání valné hromady dopravního podniku, která zřejmě dovolí chybějící členy dozorčí rady.

Jan Herget, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme