Zakladatel H-Systému se možná dostane z vězení, uspěl s žádostí o propuštění

Zakladatel vytunelovaného H-Systemu Petr Smetka uspěl s žádostí o podmínečné propuštění z vězení. Rozhodnutí ještě není pravomocné. Smetka tedy zatím zůstává ve vězení.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení (ilustrační foto)

Vězení (ilustrační foto) | Foto: Vězeňská služba ČR

„Odsouzený Petr Smetka byl zatím nepravomocně podmíněně propuštěn. Soud stanovil zkušební dobu v trvání sedmi let, nicméně státní zástupce podal ihned po vyhlášení usnesení stížnost. Věc proto není pravomocná a bude se jí zabývat městský soud v Praze,“ potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 4 Libuše Jungová.

Kauza kolem stavební firmy H-System začala v 90. letech. Společnost uzavřela se stovkami zájemců smlouvy o výstavbě a převodu bytů a domků v okolí Prahy. Na podzim roku 1997 ale zkrachovala, když stihla dokončit jen 34 domů.

Přes tisíc lidí tak dohromady přišlo skoro o miliardu korun. Peníze totiž Smetka podle soudů převáděl na jiné firmy. Majoritní akcionář H-Systemu Smetka za to dostal 12 let, ve vězení je od roku 2006.

Kauza H-System | Foto: Český rozhlas

ČRo, Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme