Zakladatel H-Systému se možná dostane z vězení, uspěl s žádostí o propuštění

Zakladatel vytunelovaného H-Systemu Petr Smetka uspěl s žádostí o podmínečné propuštění z vězení. Rozhodnutí ještě není pravomocné. Smetka tedy zatím zůstává ve vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení (ilustrační foto) | Foto: Vězeňská služba ČR

„Odsouzený Petr Smetka byl zatím nepravomocně podmíněně propuštěn. Soud stanovil zkušební dobu v trvání sedmi let, nicméně státní zástupce podal ihned po vyhlášení usnesení stížnost. Věc proto není pravomocná a bude se jí zabývat městský soud v Praze,“ potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 4 Libuše Jungová.

Kauza kolem stavební firmy H-System začala v 90. letech. Společnost uzavřela se stovkami zájemců smlouvy o výstavbě a převodu bytů a domků v okolí Prahy. Na podzim roku 1997 ale zkrachovala, když stihla dokončit jen 34 domů.

Přes tisíc lidí tak dohromady přišlo skoro o miliardu korun. Peníze totiž Smetka podle soudů převáděl na jiné firmy. Majoritní akcionář H-Systemu Smetka za to dostal 12 let, ve vězení je od roku 2006.

Kauza H-System | Foto: Český rozhlas

ČRo, Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme