Základní registry zřejmě začnou fungovat později

S elektronickými občanskými průkazy bychom se měli začít setkávat až od ledna 2012. Rozhodla o tom dnes sněmovna. Původně se měly tyto občanky do praxe dostat už letos v červenci. Nový termín souvisí s odkladem startu základních registrů, které by se měly nově na ostro spustit až k 1. červenci 2012.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr vnitra Martin Pecina | Foto: Jana Šustová | Zdroj: Český rozhlas

S odkladem souhlasila i vláda. Registry by měly obsahovat základní data například o lidech nebo bydlení.

Úřady by z nich měly v budoucnu čerpat údaje, které budou potřebovat. Podle ministra vnitra Martina Peciny byl odklad nutný kvůli délce příprav celého systému.

"My samozřejmě v té věci neotálíme, ale rok a tři měsíce které jsem měl já na to, abych věc připravil, vysoutěžil a zrealizoval, to je z principu nemožné. V tomto okamžiku běží hodnocení nabídek ve výběrových řízeních. Ale firmy potřebují nějaký čas na realizaci a také se nám může stát, že se někdo odvolá k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Proces se prostě může zdržet," poznamenal Pecina

V souvislosti s odložením startu základních registrů sněmovna odložila i vydávání elektronických občanských průkazů. S těmi bychom se měli začít setkávat až od ledna 2012, původně to mělo být už od letošního července.

Milan Kopp, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme