V pardubické základní škole se prohýbají stropy, statik zakázal dětem vstup do tříd

Ne na všech školách v Česku začal nový školní rok. Například základní škola Studánka v Pardubicích v pondělí nepustila děti do učeben v prvním poschodí všech pavilonů. Zakázal to statik kvůli špatnému stavu stropních konstrukcí.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel školy ukazuje prohnuté stropy v prvním patře. | Foto: Ondřej Wolf | Zdroj: Český rozhlas

Poškození se odhalilo při prázdninových opravách učeben. Podle magistrátu stavbaři zjistili, že stropy mezi prvním patrem a přízemím jsou prohnuté a neodpovídají bezpečnostním normám. Škola teď řeší, jestli bude nutné neprodleně zahájit opravu.

Vedení školy tvrdí, že pokyn k uzavření učeben přišel z magistrátu. Nabízí se otázka, proč až v pátek, pár dní před zahájením školy. Podle ředitele školy Filipa Patleviče čekali na to, co řekne statik. Tento výsledek ale nepředpokládali.

V Česku začal nový školní rok. Do lavic letos usedne skoro milion a půl žáků a studentů

Číst článek

Děti z druhého stupně zahájily školní rok v náhradních prostorách, do tříd v prvních patrech budov nesmějí.

Ředitelské volno

„Od úterý jsem vyhlásil ředitelské volno až do pátku pro 2. stupeň, u kterého to asi dopadne tak, že od příštího týdne bychom pro ně našli náhradní prostory na Základní škole Dubina. Záleží na vyjádření statika,“ řekl Patlevič.

Mezitím by měl magistrát i škola dostat oficiální posudek od statika, který řekne, co podniknout.

Podle magistrátu jsou ve hře dvě varianty. Dočasné podepření stropů a během příštích letních prázdnin oprava, případně druhá varianta počítá s opravou ihned, pokud statik řekne, že jsou stropy v havarijním stavu.

Preventivní opatření se týká čtyř školních budov. V jejich přízemí ale zákaz vstupu neplatí, děti z prvního stupně tak výuku zahájily běžným způsobem a nic se pro ně nemění.

Ondřej Wolf, pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme