Zákon o referendu, zákaz islámu. Hnutí Svoboda a přímá demokracie představilo volební program

Hnutí Svoboda a přímá demokracie představilo svůj program do říjnových parlamentních voleb. Zaměřit se chce například na prosazení zákona o referendu, zákaz islámu v Česku nebo zestátnění exekutorů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomio Okamura a Radim Fiala představují volební program hnutí Svoboda a přímá demokracie | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Hnutí chce také zavést povinný osmitýdenní základní vojenský výcvik, chce prosadit referendum o vystoupení České republiky z Evropské unie. Jak informoval Radiožurnál, SPD v čele s předsedou Tomiem Okamurou chce také zrušit elektronickou evidenci tržeb.

STEM: volby by vyhrálo ANO před komunisty a ČSSD. Lidovci se Starosty by se do sněmovny nedostali

Číst článek

„Podporujeme vytváření nových pracovních míst za důstojnou mzdu. Podporujeme proto živnostníky a podnikatele. Omezíme byrokracii, prosazujeme platbu DPH až ze skutečně zaplacených faktur, zrušení EET pro živnostníky a nahrazení paušální daní,“ řekl Okamura.

Okamura bude kandidovat z prvního místa ve Středočeském kraji. Peníze na kampaň chce hnutí získat od dárců. Zatím na transparentním účtu má 50 tisíc korun. Hnutí by za úspěch považovalo zisk osmi až deseti procent. V průzkumech se ale pohybuje pod pětiprocentní hranicí, která je potřebná pro vstup do Poslanecké sněmovny.

Volby do Poslanecké sněmovny budou 20. a 21. října.   

Martin Brychta, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme