Zákon o vyvlastňování pozemků se vrací do výborů

Poslanecký zákon o veřejném zájmu při stavbě silnic a dálnic vrátila sněmovna zpět do svých výborů. Předlohu, která měla státu umožnit získat příslušné pozemky pro stavbu silnic za úhradu i bez souhlasu jejich vlastníků, podpořila jen většina sociálních demokratů a někteří komunisté. Nejvíc argumentů proti předloze dlohodobě vznášeli občanští demokraté s tím, že je protiústavní a poškodí zájmy vlastníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice

Odklad normy přivítal i ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek, který chystá úpravu stavebního zákona. "Přijetí tohoto zákona, pokud by byl dneska přijat v této podobě, by zkomplikovalo nejen stavební řízení, o tom by věděli své stavební inženýři, ale zcela nepochybně by to zkomplikovalo i přijetí stavebního řádu."

Zastánci zákona o veřejném zájmu při stavbě dálnic ale tvrdí, že i když vláda novelu stavebního zákona předloží, může její projednávání trvat dlouho. Obává se toho i poslanec ČSSD a někdejší ministr dopravy Jaromír Schling. "Pokládám to za naprosto zbytečný průtah, který nic nevyřeší, protože stavební zákon tady stejně ještě dlouho nebude a i když sem jednou dorazí, jaký bude jeho soud ve sněmovně, zda bude schválen a kdy bude schválen, je velmi nejisté."

Ministr Paroubek ale slibuje, že novelu stavebního zákona předloží do vlády už v březnu.

Markéta Kaclová, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme