Zákon o vztahu státu a církví na obzoru

Církevní představitelé jsou podle ministra kultury Pavla Dostála spokojeni s návrhem zákona o vztahu státu a církví. Nic proto nebrání tomu, aby ho projednaly vlády i parlament. Dostál to řekl po skončení pracovní večeře, které se kromě něj zúčastnili také premiér Miloš Zeman, vicepremiér pro legislativu Pavel Rychetský a za katolickou církev kardinál Miloslav Vlk a biskupové Jan Graubner a Dominik Duka.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministři i církevní hodnostáři se shodli na tom, že z dlouho diskutované předlohy, kterou připravilo ministerstvo kultury, byly odstraněny všechny sporné pasáže. Obě strany se rovněž dohodly, že ministerstvo v nejbližší době připraví podklady k vypracování výčtového zákona, který by se týkal převedení státního majetku církvím. Půjde o majetek kultovní, to znamená o kostely, fary a kláštery. Ministerstvo má také připravit konečné řešení financování církví prostřednictvím církevního fondu. Jeho prostřednictvím by se pak všechny církve financovaly.

Lenka Rákosová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme