Zákonodárci budou méně cestovat. Kvůli škrtům v rozpočtu

Senát i sněmovna mají letos méně peněz na zahraniční cesty. Zákonodárci také vyjedou do ciziny i s ohledem na volby méněkrát než loni. Předsedové obou komor parlamentu mluvili i o osudu návrhu stykového zákona o vztazích mezi horní a dolní komorou. Předloha, jejíž existenci předpokládá ústava, leží ve sněmovně.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda sněmovny Miloslav Vlček (ČSSD) a předseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS)

Předseda sněmovny Miloslav Vlček (ČSSD) a předseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

"V důsledku voleb, které se budou konat v květnu, tak jsme doporučili každému výboru, aby jel pouze na jednu zahraniční cestu, kdežto v minulém roce to byly tři zahraniční cesty každého výboru," řekl předseda poslanecké sněmovny za ČSSD Miloslav Vlček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Setkání Vlčka se Sobotkou zaznamenala Milada Richterová.

Méně budou podle Přemysla Sobotky cestovat i senátoři. "My jsme na letošek v mínus šedesáti milionech proti standardnímu rozpočtu. U zahraničních cest jsme v mínus třech milionech. Takže jsme se skutečně přizpůsobili ekonomické situace a cesty budou mít hlavu a patu," sdělil Sobotka.

Hlavním tématem společného oběda Vlčka se Sobotkou bylo i dokončení projednávání stykového zákona. Sobotka dostal od šéfa sněmovny slib, že takzvaný stykový zákon se pokusí poslanci zařadit na program jednání ještě do konce svého volebního období.

"Budeme se snažit apelovat na naše členy ústavně-právního výboru, aby zařadili tento bod na program jednání. Já se pokusím spojit s panem předsedou Bendou a požádám ho o totéž. Abychom mohli projednat tuto normu ve druhém a třetím čtení ještě do voleb," řekl Vlček.

Stykový zákon, který už přijal senát a teď leží ve sněmovně, upravuje nejen vzájemná jednání a vztah obou komor českého parlamentu, například při volbě prezidenta. Bude ale potřebný i kvůli změnám, které přinesla Lisabonská smlouva. Tedy pro vzájemná jednání parlamentů členských zemí Unie.

Milada Richterová, Věra Pfeifferová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme