Zákony platí pro všechny, i pro nelegální řidiče, říká Venclová z Asociace koncesionářů v taxislužbě

Pražští taxikáři protestovali a dál protestují proti alternativním přepravním službám typu Uber. Stovky taxikářů vyjely ve čtvrtek odpoledne do centra Prahy. „Vyslechli jsme volání členské základny, že by bylo vhodné na nás upozornit více nahlas,“ nastiňuje důvody k protestu místopředsedkyně a mluvčí Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolína Venclová.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčastějším heslem protestujících taxikářů je "Stop Uber!"

Nejčastějším heslem protestujících taxikářů je "Stop Uber!" | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Proti novele nemají žádné výhrady, aktivně na ní spolupracují, nicméně žádají, aby se okamžitě začal dodržovat zákon, který platí pro všechny, a to i pro nelegální dopravce, kteří působí v digitálních platformách. „Zákon mají dodržovat všichni, my i oni,“ dodává.

Zároveň připouští, že magistrát a ministerstvo dopravy s nimi spolupracují, naopak liknavé bylo ministerstvo průmyslu o obchodu. A orgány, které by situaci měly řešit, je pravděpodobně policie a potažmo ministerstvo vnitra. „Pakliže někdo něco dělá nezákonně, tak je potřeba to řešit,“ dodává.

K porušení zákona dochází ve chvíli, kdy dopravci nemají taxametry, auta registrovaná u magistrátu jako taxi, takže nemusí platit silniční daň, nemají připojištěná vozidla ani živnostenská oprávnění. „Je jedno, jestli bereme tradiční dispečinky nebo nové digitální platformy, pořád je to taxislužba,“ říká.

Nové technologie také přichází s možností výpočtu ceny pomocí GPS, oproti taxametrům, které taxikáři používají. Ty podle ní dokážou spočítat vše přesně. „Je to certifikované měřidlo. Neshledávám důvodu, proč ho rušit,“ uzavírá.

Jan Pokorný, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme