Zakleknutí školáka na Babišově mítinku je kázeňský přestupek, potvrdil mluvčí jihočeských policistů

Zákrok policistů proti školákovi v Borovanech na mítinku expremiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše před komunálními volbami byl kázeňským přestupkem. Informaci České televize potvrdil Radiožurnálu mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner. Policisté v civilu v létě zaklekli na chlapce, který chtěl expremiérovi odnést reproduktor, později se ukázalo, že mladík trpí poruchou autistického spektra.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš na předvolebním mítinku

Andrej Babiš na předvolebním mítinku | Zdroj: Profimedia

Případem, kdy policisté na Babišově mítinku zaklekli autistického chlapce, se kromě jihočeských policistů zabývala také Generální inspekce bezpečnostních sborů, podle které byl zákrok oprávněný.

Neuniformovaní policisté zaklekli na mítinku Babiše školáka. Policejní prezident to nechá prošetřit

Číst článek

Mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner také řekl, že policisté vyvázli bez trestu. Samotné projednání přestupku by mělo být pro jejich nápravu dostačující.

„Naše kázeňské řízení nemá souvislost s prověřováním Generální inspekcí bezpečnostních sborů, ale týká se nevhodného chování policistů, kteří zadrženému muži tykali,“ dodal Matzner.

Neuniformovaní policisté zaklekli chlapce na mítinku Babiše v Borovanech v letošním srpnu. Jak dříve uvedl server iROZHLAS.cz, policejní prezident Martin Vondrášek prohlásil, že je informacemi o zákroku znechucen. 

Zuzana Machálková, ara Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme