Zakuklení muži na Smíchově chtěli vystrašit kamaráda, místo toho je překvapil zásah policie

Čtveřice mužů si ve čtvrtek připravovala na pražském Smíchově překvapení na kamarádovu rozlučku se svobodou. Nasadili si proto v autě kukly a jeden z nich dokonce vytáhl falešnou zbraň. Pozorný kolemjdoucí si ale jejich podivného chování všiml, a vtipálky následně zaskočil zásah policie, která na ně vytáhla zbraně skutečné.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maskovaní muži chtěli v Praze vystrašit kamaráda, zasahovala policie (ilustrační foto). | Zdroj: Profimedia

„Sedí tam čtyři chlapi s kuklami na hlavách. Řidič má v ruce zbraň, vypadalo to jako revolver,“ nahlásil ve čtvrtek odpoledne pražským policistům pan Jaroslav. Zakuklenci podle něj seděli v osobním autě na rohu ulic Ostrovského a Kováků na Smíchově.

Přehrát

00:00 / 00:00

„Sedí tam čtyři chlapi s kuklami na hlavách.“ Poslechněte si oznámení pana Jaroslava na policii

„S ohledem na současné dění není na místě taková oznámení jakkoli podceňovat. Proto na místo okamžitě vyjely prvosledové hlídky vyzbrojené dlouhými zbraněmi,“ uvedl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Policisté podle něj přijeli na místo během několika málo minut. A na muže s kuklami namířili zbraně skutečné. Situaci ale podle Hulana policisté záhy vyřešili.

„Muži celou situaci vysvětlili tím, že se takto připravovali na překvapení pro kamaráda, který se před svatbou loučí se svobodou. V zaparkovaném autě si před akcí projížděli scénář a přehrávali si jednotlivé role,“ upřesnil policejní mluvčí.

Hulan zároveň před podobným jednáním varoval. „Takovéto nezodpovědné chování může mít i fatální následky. Pokud by k němu došlo na více frekventovaném místě, může být tato situace například spouštěčem pro davovou hysterii,“ upozornil mluvčí pražské policie.

Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme