Záleží prý na lidech, jestli se z hnutí ANO 2011 stane politická strana

Jeden z nejbohatších Čechů, podnikatel Andrej Babiš, se na podzim odhodlal ostře vystoupit proti korupci v České republice a oznámil, že se svým hnutím ANO 2011 (Akce nespokojených občanů) chce příští volby vyhrát. O politické budoucnosti hnutí pak má rozhodnout výsledek senátních voleb v roce 2012.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anna Veverková

Anna Veverková | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Jak ve Dvaceti minutách Radiožurnálu řekla spoluzakladatelka hnutí Anna Veverková, ANO 2011 podpoří vybrané senátní kandidáty a podle jejich výsledku se rozhodne, zda se přetvoří v politickou stranu.

“Stane-li se ANO vůbec politickou stranou nebo politickým hnutím, záleží jen a jen na našich příznivcích, na našich podporovatelích. Dají-li nám lidé k tomu mandát a budou-li si to tak přát, tak to tak prostě bude. Pakliže se situace příští rok vyvine jinak a nedostaneme od lidí tu podporu, tak nebude žádná politická strana ani žádné politické hnutí,” vysvětlila.

Dvacet minut Radiožurnálu

Rozhovor s aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.00 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po půlnoci. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme