Žaloba Sazky na Českou televizi zamítnuta

Městský soud v Praze zamítl žalobu Sazky na Českou televizi. Firma se na soud obrátila kvůli kritické reportáži, která poukazovala na hospodaření Sazky, některé její obchody a na vztah zástupců společnosti k novinářům a politikům. Česká televize reportáž odvysílala loni v říjnu v pořadu Klekánice. Sazka pak ČT zažalovala a žádá opravu údajně nepravdivých informací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká televize | Foto: Jan Rosenauer

Proč soud žalobu zamítl a jak bude Sazka dál jednat, Radiožurnálu řekl zástupce společnosti Filip Jonáš. "Žaloba byla podle názoru soudu v první instanci zamítnuta z formálních důvodů. Soud se prozatím k věcné stránce sporu nevyjadřoval. Sazka tedy nyní počká, až obdrží písemné vyhotovení rozhodnutí, a pak zváží svůj další postup v této věci. Zatím je to předčasné."

Česká televize rozhodnutí soudu ve sporu se Sazkou vítá. Jak nám potvrdil mluvčí ČT David Jirušek, televize si za svými pořady stojí. "Je to jenom potvrzení toho, že zpravodajství České televize, respektive zprávy, informace, které jsme přinesli, byly objektivní a byly správné."

Rozhodnutí soudu ve sporu mezi Sazkou a ČT dosud nenabylo právní moci. Sazka se proto může proti rozsudku odvolat.

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme