Žalobce dnes zřejmě zruší obvinění Dalíka s Večerkem

Šéf poslanců občanských demokratů Vlastimil Tlustý zpochybnil věrohodnost lobbisty Jana Večerka. Tlustý v diskusním pořadu televize Nova naznačil, že Večerek pracuje pro státní firmu ČEZ a ze své kreditní karty letos zaplatil Kořistkovi dovolenou. Kořistka přiznal, že mu Večerek na počátku léta nabídl slevový bonus a on nabídky využil. Vše prý může doložit výpisem ze svého účtu. ODS se podle něj snaží zveřejňováním podobných informací odvést pozornost od korupce. Večerek s Markem Dalíkem měli nabízet poslanci desetimilionový úplatek. Právě dnes by měl šéf okresního státního zastupitelsví v Ostravě Josef Bláha obvinění obou mužů zrušit. Doporučuje to nadřízená krajská žalobkyně. Právě Bláha odvolal minulý týden z případu zástupce Martina Fraše, který rozkaz zastavit stíhání odmítl poslechnout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatuše Andělová | Foto: Rostislav Šimek

Tento zástupce posvětil postup elitních detektivů, kteří obviněné chtěli dostat do vazby a on jim to měl slíbit. Do případu ostře zasáhla krajská žalobkyně Zlatuše Andělová, která práci elitních detektivů považuje za nezákonnou. Ostravskému státnímu zastupitelství vydala takzvaný závazný pokyn, ať trestní stíhání Dalíka a Večerka zastaví.

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme