Žalobce do 14 dnů rozhodne o kauze Kořistka

Žalobce dnes dostal zpátky spis v kauze Kořistka. Policejní detektivové tak ukončili druhý pokus o vyšetření údajného uplácení unionistického poslance Zdeňka Kořistky. Zatím ale policisté nikoho neobvinili. Původně čelili trestnímu stíhání poradce šéfa ODS Marek Dalík a lobbista Jan Večerek. Státní zástupce však jejich obvinění nakonec zrušil a zároveň policistům nařídil, ať jednu z největších tuzemských korupčních afér vyšetřují dál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Kořistka | Foto: Poslanecká sněmovna

Podle informací Českého rozhlasu policisté znovu vyslechli svědky, kteří už jednou vypovídali, například Radku Ondříškovou, známou všech aktérů kauzy. Státní zástupce Josef Bláha potvrdil, že spis už má na stole. "Policejní orgán mi předložil spis po skončení prověřování s tím, že zhruba do 14 dnů rozhodnu o dalším postupu ve věci." Státní zástupce Martin Fraš, který kauzu původně dozoroval a odmítal obvinění Dalíka a Večerka zrušit, se má za své počínání zpovídat před kárným senátem.

Markéta Kaclová, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme