Žalobce Fraše se zastala jeho nadřízená

Kárný senát Vrchního soudu v Olomouci odročil na příští pátek případ ostravského okresního státního zástupce Martina Fraše. Ten se zodpovídá z údajně špatného postupu v kauze kolem poslance US-DEU Zdeňka Kořistky. Fraše se dnes během líčení v kárném řízení před Vrchním soudem zastala jeho bezprostřední nadřízená Dana Masná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

justice | Foto: Alena Palečková | Zdroj: AFP

Státní zástupce Martin Fraš stanul před kárným senátem proto, že odmítl zrušit obvinění poradce šéfa ODS Marka Dalíka a lobbisty Jana Večerka. Ti se údajně měli pokusit uplatit unionistického poslance Zdeňka Kořistku. Před kárný senát ostravského žalobce poslala jeho nadřízená, krajská státní zástupkyně Zlatuše Andělová. Ta mu vyčítá, že vyjel za pražskými policisty, aniž jí o tom řekl, a navíc si na to vzal dovolenou. Souhlasil také s prolomením bankovního tajemství u účtů předsedy ODS Mirka Topolánka. Detektivům dal také souhlas, aby Marka Dalíka a Jana Večerka zadrželi.

Frašova bezprostřední nadřízená Dana Masná ale dnes uvedla, že o chystaném obvinění i zadržení Dalíka a Večerka věděla. Vyplývalo to podle ní z výsledku dohledové prověrky, kterou jí Fraš poskytl.

Opačný názor má Jaroslav Sýkora z ostravského krajského státního zastupitelství. Před soudem uvedl, že se zastupitelství o připravovaném zatčení dozvědělo pozdě a státní zástupce Fraš v práci pochybil. Žalobce Fraš to ale odmítá.

Martina Fraše z dozorování kauzy Kořistka jeho nadřízení nakonec odvolali a stíhání obou mužů zrušili. Policisté pak znovu shromáždili důkazy a předali spis ostravskému státnímu zástupci Josefu Bláhovi. Ten má o dalším vývoji celé kauzy rozhodnout v nejbližších dnech.

Lenka Rákosová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme