Žalobce otevřel kauzu pokladníka TOP 09. V rozhodnutí o odložení byly zásadní nedostatky, tvrdí

Poprvé se policie o Pavla Severu zajímala před dvěma lety. Vdova po podnikateli Zdeňku Švecovi na bývalého sekretáře TOP 09 tehdy podala trestní oznámení kvůli údajnému podvodnému vylákání podpisů jejího manžela na směnky v hodnotě 10 milionů korun. Letos v červnu policie případ odložila, nyní jej ale žalobce znovu otevírá.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Severa (TOP 09) v pardubickém Divadle 29 (archivní foto) | Foto: Tomáš Adamec

Vysoce postavený politický manažer Pavel Severa (TOP 09) strávil v poslaneckých lavicích téměř 18 let, původně byl ve straně KDU-ČSL. Jak píše server Lidovky.cz, policie se na něj zaměřila před dvěma lety. Vdova po podnikateli Zdeňku Švecovi ho obvinila z toho, že na jejím zesnulém manželovi podvodně vylákal podpis na směnky v hodnotě 10 milionů korun. Případ byl následně pro nedostatek důkazů odložen, jak ale server upozornil, nyní jej státní zástupce opět otevřel. 

Nový předseda TOP 09 je Pospíšil, první místopředsedkyní Pekarová. 'Jdeme pracovat na komunálních volbách.'

Číst článek

V usnesení Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové byly v rozhodnutí o odložení případu podle Lidovky.cz zásadní nedostatky. Žalobce Radek Soukup například upozornil, že výrok policie a jeho odůvodnění jsou ve vzájemném rozporu. V celém textu je argumentováno pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu, na závěr ale konstatován pravý opak.

Změna názoru vedení TOP 09

Jak dále server upozorňuje, pohled na kauzu svého pokladníka změnilo i vedení TOP 09. Expředseda strany Miroslav Kalousek se vyjadřoval v tom smyslu, že se o soukromoprávní spory členů TOP 09 nezajímá. Nový lídr parlamentní strany Jiří Pospíšil hovoří o potřebě nezavírat nad záležitostí oči. 

„Pokud se potvrdí závažné pochyby, pan Severa může samozřejmě těžko vykonávat roli generálního sekretáře,“ řekl Pospíšil, který v čele TOP 09 Kalouska vystřídal po říjnových parlamentních volbách. Samotný Severa se ke kauze odmítl vyjádřit. 

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme