Žalobce tají jméno obviněného v kauze Diag Human

Jméno obviněného v kauze firmy Diag Human zatím státní zastupitelství tají. Policie zahájila trestní stíhání kvůli smlouvě, kterou uzavřela exministryně zdravotnictví Marie Součková s právníkem Zdeňkem Nováčkem. Na základě smlouvy měl advokát zastupovat stát ve sporu s touto firmou, která obchodovala s krevní plazmou. Podle ČTK je obviněnou právě Součková, která Nováčka pověřila zastupováním bez výběrového řízení. Také podle informací Radiožurnálu všechno ukazuje na bývalou ministryni - zatím se nám s ní ale nepodařilo spojit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marie Součková | Foto: Úřad vlády ČR

Právě exministryně Součková smlouvu s advokátem uzavřela. Všechno tedy nasvědčuje tomu, že ona je tím obviněným člověkem. Státní zástupce Tomáš Bláha to ale nechce potvrdit do doby, než si obviněný převezme obsílku. "Nemáme potvrzeno, že by bylo doručeno usnesení o zahájení trestního stíhání dotyčné osobě."

Žalobce zatím také neřekl, z čeho policie dotyčnou osobu vlastně obvinila a jaký trest jí hrozí. "Nebudu se vyjadřovat ani k trestní sazbě, neboť tím by samozřejmě šlo dovozovat i použitou právní kvalifikaci."

Trestní oznámení kvůli smlouvě o zastupování státu v kauze Diag Human podali dva lidé - ministerstvo zdravotnictví se v tom ale podle své mluvčí neangažuje. "Ministerstvo zdravotnictví trestní oznámení na paní Součkovou nepodalo."

Smlouvu uzavřela exministryně s právníkem Nováčkem v září 2003. Jenom za to, že ji podepsal, měl dostat 10 milionů korun; kdyby soud vyhrál, pak dalších 170 milionů. Advokátní komora s ním kvůli tomu vede kárné řízení. Domnívá se totiž, že své služby předražil.

Viktorie Hošková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme