Žalobce vrátil policii obvinění Luďka Kuly kvůli rušičkám mobilů ve věznicích

Kvůli zakázce na dodávku rušiček mobilních telefonů do českých věznic žalobci v současné době nestíhají ředitele Vězeňské služby Luďka Kuly. Vyhověli totiž jeho stížnosti a zrušili obvinění z porušování povinnosti při správě cizího majetku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel Vězeňské služby Luděk Kula. | Zdroj: ČTK

Zrušení trestního stíhání Kuly potvrdila Radiožurnálu obvodní státní zástupkyně pro Prahu 4 Blanka Valsamisová: "Skutečnosti k tomu, aby bylo zahájeno trestní stíhání, nebyly dostatečně odůvodněné. Věc se vrací policejním orgánům k dalšímu šetření."

Mluvčí Vězeňské služby Robert Káčer Radiožurnálu k novému posunu v případu jen lakonicky sdělil: "Generální ředitel Vězeňské služby se od počátku cítí v této kauze nevinen, a proto rozhodnutí státního zástupce uvítal."

Protikorupční policie podezírá Kulu a jeho bývalého náměstka Zdeňka Kreuzziegera z toho, že v souvislosti se zakázkou na rušičky mobilních telefonů ve věznicích připravili český stát bezmála o 20 milionů korun.

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil postavil koncem minulého týdne ředitele českých věznic mimo službu. K nové situaci se nevyjádří, dokud si rozhodnutí žalobce neprostuduje, řekla Radiožurnálu mluvčí resortu Zuzana Steinerová: "Dosud neznáme oficiální znění rozhodnutí obvodního státního zástupce pro Prahu 4 ve věci trestního stíhání generálmajora Luďka Kuly. Ministerstvo bude informovat o dalším vývoji poté, co ministr příslušné rozhodnutí získá."¨

Kula, který je v čele Vězeňské služby tři roky, tedy úspěšně proti obvinění podat stížnost. Náměstek Kreuzzieger už kvůli problematické zakázce na rušičky odstoupil. Kula ve funkci zatím zůstává, je jen mimo službu. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil ho už při prvním skandálu s rušičkami potrestal finančním postihem.

O nákupu rušiček do českých věznic už loni jednali poslanci. Kontrolní výbor sněmovny se shodl, že nákup těchto zařízení Vězeňskou službou byl v rozporu se zákonem. Podle poslanců po takové chybě má následovat odvolání příslušných zodpovědných lidí.

Renáta Prátová, Věra Pfeifferová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme