Žalobci poslali k soudu případ manipulací se zakázkami České pošty

Kauza údajné manipulace se zakázkami České pošty míří k soudu. Spis mu odeslalo Vrchní státní zastupitelství v Praze. Do případu je zapletená i společnost Agrotec, která patří koncernu Agrofert šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Obžalobě čelí 10 lidí a tři firmy, státu údajně způsobili třímilionovou škodu.

„Mohu potvrdit, že jsem dnešního dne u Městského soudu v Praze podal obžalobu na celkem 10 fyzických a tři právnické osoby, a to v souvislosti s manipulací s veřejnými zakázkami malého rozsahu,“ potvrdil Českému rozhlasu vrchní státní zástupce Zdeněk Matula.

Jednalo se podle jeho slov o zakázky na stavební práce a provoz autoprovozu České pošty v letech 2012 a 2013.

Žalobce je viní ze sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, za což jim hrozí až osm let vězení. Obvinění také podle obžaloby měli podplácet a porušovat pravidla hospodářské soutěže.

„Věříme, že naši pracovníci z Agrotecu nespáchali žádnou trestnou činnost a že nezávislý soud rozhodne o jejich nevině,“ reagoval na krok státního zastupitelství mluvčí holdingu Karel Hanzelka.

„U prošetřovaných veřejných zakázek k žádnému obchodu mezi Českou poštou a Agrotecem nedošlo, nebyla dodána jediná pneumatika a nikomu nevznikla žádná škoda,“ doplnil.

Česká pošta počká s vyjádřením až na rozhodnutí soudu. Případ se týká manipulace s tendry na stavební práce a nákup pneumatik a náhradních dílů.

David Černý, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme