Žalobci stále nemají dostatek informací o reorganizaci policie, stěžuje si Bradáčová

Pražské vrchní státní zastupitelství stále neví, jak bude fungovat Národní centrála proti organizovanému zločinu. Reorganizace části policie se přitom spustí už v pondělí, kdy se sloučí dva elitní policejní útvary - protikorupční a protimafiánský.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová | Foto: Filip Jandourek

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová kritizuje hlavně to, že nemá dostatek informací.

„Bylo přislíbeno, že připomínkám, nebo alespoň podstatné části bude vyhověno. Ale v jaké podobě se nakonec v těch interních aktech objeví, a zda skutečně, to já budu moci potvrdit až poté, kdy mi budou ta akta předložena,“ řekla Lenka Bradáčová Českému rozhlasu Plus.

Přehrát

00:00 / 00:00

Své pochybnosti o Národní centrále proti organizovaném zločinu vyjádřila vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová

Připomínky, které žalobci předali vedení policie, se podle Bradáčové týkaly například ochrany informací

„Aby v této celorepublikové policejní složce bylo možné v případech, které si to zaslouží z hlediska svého významu a z hlediska nebezpečí vyzrazení informací, zvolit některé výjimky - například informace nevkládat do informačních systémů, které budou jinak obecně přístupné,“ vysvětlila pražská vrchní státní zástupkyně.

Sloučení dvou elitních policejních útvarů vyvolalo ostrou hádku v koalici. Vedení policie trvá na tom, že nový útvar bude z jednoho místa efektivněji bojovat proti zločinu.

Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme