Žalobkyně v procesu s Bártou a Škárkou se proti rozsudku odvolala

Státní zástupkyně se odvolala proti verdiktu soudu, který v dubnu nepravomocně odsoudil poslance Víta Bártu a Jaroslava Škárku. Případem se nyní bude zabývat pražský městský soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Bárta (vlevo) a Jaroslav Škárka před soudem | Zdroj: ČTK

Žalobkyně zatím nechce důvody pro odvolání zveřejňovat. Soudce Jan Šott pouze doplnil, že se státní zástupkyně odvolala ve prospěch Škárky. U Bárty pak podala opravný prostředek částečně v jeho prospěch, částečně v neprospěch.

Rozsudek, který soud vynesl 13. dubna, se týkal kauzy korupce ve straně Věci veřejné. Vít Bárta dostal za uplácení bývalých stranických kolegů osmnáctiměsíční podmínku. Jaroslav Škárka, který Bártu z uplácení obvinil, byl odsouzen k tříletému vězení za podvod. Nesmí také 10 let vykonávat funkci poslance.

Rozsudek nad Vítem Bártou a Jaroslavem Škárkou jsme sledovali online

Číst článek

Škárkovi v očích soudu uškodilo, že předložil jako důkaz falešné nahrávky, které vznikly mnohem dříve, než tvrdil. Také neprojevil žádnou lítost nad svým jednáním a jednal prý tak, aby Víta Bártu poškodil.

Bárta vyvázl jen s podmínkou, protože soudce ocenil, že se neformální šéf VV k rozdávání peněz přiznal a že jeho výpověď byla "v podstatných rysech" pravdivá. Bárta se prý stal "obětí provokace" svých bývalých kolegů, kteří cíleně pracovali na tom, aby ho zdiskreditovali.

Bárta i Škárka se po rozsudku na místě odvolali, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na odvolání, kterou nyní využila.

Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme