Žalobkyně Vesecká převzala námitky od náměstka Fenyka

Nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká má v ruce dokumenty, které mají dokladovat, že ministerstvo spravedlnosti zasahovalo do šetření případů a činnosti státního zastupitelství. Vyžádala si je od svého prvního náměstka Jaroslava Fenyka poté, co o takovém jednání ministerstva hovořil v médiích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Nejvyšší soud

Radiožurnálu nevyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká potvrdila, že dokumenty se týkají případu katarského prince Al Sáního , obviněného ze zneužívání nezletilých dívek na našem území a také několika podání spolku Šalamoun na osoby z bývalého vedení Nejvyššího státního zastupitelství.

Už v prosinci přitom Vesecká nařídila prověrku případu Al Sáního: "V trestní věci Al Sáního jsem nařídila provedení této prověrky, která běží na Nejvyšším státním zastupitelství, takže k závěrům se nyní nemohu vyjádřit. A pokud se týká dalšího obsahu materiálu, zvážím, jaké kroky budou učiněny."

"Ale skutečnosti, které jsou tam namítány, pocházejí z doby bývalého vedení Nejvyššího státního zastupitelství a materiál neobsahuje žádné informace, že by byly činěny jakékoli kroky k odstranění nebo napravení nebo napravení stavu o jakém hovoří až dnes doktor Fenyk," řekla Radiožurnálu Vesecká.

Milan Kopp, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme