Žalobkyně zrušila stíhání exministra průmyslu Martina Kocourka za ‘odklonění‘ milionů

Pražské krajské státní zastupitelství zrušilo stíhání bývalého ministra průmyslu a obchodu za ODS Martina Kocourka a jeho matky Jindřišky. Vyšetřovatelé je od loňského května vinili z poškození věřitele. Kocourek zatajil při rozvodu šestnáct milionů korun a převedl je na účet své matky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek se na briefingu vyjádřil ke kauze obchodování své matky. | Zdroj: ČTK

Kauza Martina Kocourka, která vyvrcholila jeho odchodem z vlády, začala odhalením, že ministrova matka uzavřela 3. března 2008 smlouvu se společností Key Investments. O týden později se na jejím účtu objevily dluhopisy společnosti v hodnotě 16 milionů korun.

Kocourek popíral možnou korupci a na tiskové konferenci prohlásil, že uvedené peníze byly jeho osobní, ale také rodinné prostředky. Kvůli rozvodu podle něj došlo k jejich ‘odklonění‘.

„Řekl bych, že v tomto ohledu mám čisté svědomí, že v tomto ohledu by snad můj postup racionální a uznatelný, nicméně samozřejmě z vnějšího pohledu se může jevit jako problematický.“

Martin Kocourek vysvětloval, že v roce 2008 nechtěl, aby jeho osobní prostředky a prostředky rodinných příslušníků byly ohroženy problémy, které měl se svou bývalou manželkou.

Kauzou se v lednu zabýval Nejvyšší soud, který vyhověl stížnosti ministra spravedlnosti Pavla Blažka ve prospěch Kocourka. Blažek si stěžoval na procesní chyby okresního státního zastupitelství pro Prahu-západ. Případ pak dostalo Krajské státní zastupitelství v Praze.

Kvůli zatajení milionů před bývalou manželkou se o Kocourka zajímá také protikorupční policie. Zatím ale stále sbírá a vyhodnocuje podklady.

Zuzana Hálová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme