Na brněnském výstavišti vzniká kvůli koronaviru záložní nemocnice. Celkem pojme až 300 pacientů

V Brně v pondělí začíná vznikat nová záložní nemocnice pro pacienty s onemocněním covid-19. Město ji nechává vybudovat v jednom z pavilonů na výstavišti. Pomůže v případě prudkého nárůstu počtu nakažených lidí, kteří potřebují hospitalizaci.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podél stěn pavilonu je poskládané vybavení, železné skříňky, židle. Po hale se pohybuje zhruba dvacet dělníků s respirátory a rouškami.

Stavební práce by měly trvat maximálně týden, náklady na vybudování záložní nemocnice vyčíslil magistrát na více než jeden a půl milionu korun bez DPH. Měsíční provoz by měl stát asi čtyři miliony, ale v částce nejsou zahrnuté platy personálu.

Armáda dokončila polní nemocnici v pražských Letňanech. Pro pacienty je připraveno 500 lůžek

Číst článek

Záložní nemocnice bude mít kapacitu 300 pacientů. Péči o ně zajistí personál z městské Nemocnice Milosrdných bratří, z Fakultní nemocnice Brno a také skupina dobrovolníků. Fakultní nemocnice nabídla svůj traumatým, který je zvyklý pracovat v extrémních podmínkách. Složený je ze 6 lékařů a 18 sester. Obě nemocnice budou mít na starosti také zdravotní vybavení záložní nemocnice. Postele, ventilátory nebo ochranné prostředky začnou na místo vozit nejspíš od příštího týdne.

Od pondělí se také rozšiřuje počet odběrových míst ve Fakultní nemocnici v Brně. Ta kvůli velkému zájmu o testování zavádí v pořadí třetí odběrové místo. Dětská nemocnice zase poprvé posílá část personálu, aby vypomáhal s péčí o pacienty s onemocněním covid-19 v areálu nemocnice v Bohunicích.

Jihomoravští hasiči také v pondělí vyčlenili dva speciální vozy s posádkami, které budou jezdit napříč jižní Moravou a testovat lidi na korovńavirus v místě jejich bydliště. Na konkrétní místa je pošle přímo operační středisko ministerstva vnitra.

ahe Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme