Jeden ze tří chlapců, pod nimiž na zámeckém rybníku v Žamberku praskl led, zemřel

Jeden ze tří chlapců, pod kterými se ve čtvrtek prolomil led na rybníku v Žamberku na Orlickoústecku, zemřel. Uvedla to mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská. Víc vzhledem k věku dětí říci nemohla.

Žamberk (Aktualizováno: 15:27 5. 3. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zasahují na zámeckém rybníku v Žamberku, kde se pod dětmi prolomil led.

Hasiči zasahují na zámeckém rybníku v Žamberku, kde se pod dětmi prolomil led. | Zdroj: Policie České republiky

Neštěstí se stalo ve čtvrtek odpoledne v zámeckém parku. Pět dětí se vydalo na led, dvěma dívkám se povedlo dostat na břeh, i když také pod nimi se led prolomil, dívky pak zavolaly pomoc.

Pod dětmi se v Žamberku probořil led. Tři chlapci a dvě dívky jsou v nemocnici

Číst článek

Tři chlapci, ročník 2010, 2011 a 2013, se propadli a skončili pod hladinou. Z vody je vytahovali hasiči i policisté. Postupně je dostali ven a předali záchranářům, kteří je resuscitovali a vrtulníky je transportovali do nemocnic.

Jeden z chlapců leží ve Fakultní nemocnici Olomouc. „Dítě je hospitalizováno na jednotce intenzivní péče dětské kliniky. Je v kritickém stavu s nejistou prognózou,“ řekl mluvčí nemocnice Adam Fritscher.

Policie v pátek i v souvislosti se čtvrteční tragédií varovala lidi před tím, aby vstupovali na led.

„Před vstupem na led je zcela nezbytné přesvědčit se o jeho dostatečné síle a celistvosti. Riziko může představovat jarní obleva, proudění toku, předměty zamrzlé v ledu a řada dalších faktorů, které ovlivňují bezpečný pohyb po zamrzlé ploše,“ uvedla na policejním webu Veronika Hodačová z oddělení prevence.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme