Zaměněné děti pracovníci třebíčské nemocnice zřejmě špatně označili

Nešťastnou událostí zasažené rodiny teď mají důkaz o nedbalosti při označování novorozenců. Otec dívky z Přibyslavic na Třebíčsku byl loni 9. prosince přímo na porodním sále a všechno si fotil. Snímky dokazují, že dítě nebylo označeno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

třebíčská nemocnice | Zdroj: ČTK

O špatném značení dětí mluví také matka druhé dívky Jaroslava Trojanová z Jabloňova na Žďársku: "Číslo měla ruce od začátku, také na nožičce měla něco napsáno, ale na té nožičce to nebylo k přečtení."

Obě rodiny vychovávaly cizí děti 10 měsíců a záměnu před pár dny odhalily náhodou. Mluvčí třebíčských policistů Marcela Lavická Českému rozhlasu řekla, že stále připadá v úvahu i možnost obchodování s dětmi: "Prozatím to bylo přijato jako podezření ze spáchání trestného činu obchodování s dětmi, ale v případě zjištění nových skutečností může být v průběhu vyšetřování změněna právní kvalifikace, a to na trestný čin poškozování cizích práv."

Pokud se obchodování s dětmi podaří prokázat, hrozí pachateli až 3 roky vězení. V případě poškozování cizích práv je sazba až 2 roky odnětí svobody. Rodiny si děti chtějí vyměnit ještě do Vánoc. Zároveň se shodly na tom, že dívkám vymění jména, aby se jmenovaly tak, jak si jejich biologičtí rodiče přáli.

Milan Kopp, Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme