Zaměstnanci České pošty se dál přou s vedením. Nutí je prý roznášet letáky zadarmo

Zaměstnanci České pošty vedou dál spory s vedením státního podniku. Vadí jim, že musejí zákazníkům nabízet služby, které nesouvisí s posíláním balíků nebo dopisů. Jde třeba o prodej výherních losů nebo uzavírání pojištění. Někteří doručovatelé si taky stěžují, že je vedení nutí zadarmo roznášet reklamní letáky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta (ilustrační foto)

Česká pošta (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Pošta tvrdí, že zaměstnanci nejsou dostatečně vytížení, tak jim dá roznášku letáků zdarma s tím, že to mají v pracovních povinnostech. Jenže tím je zase přetíží,“ řekl prezident Federace výkonných zaměstnanců České republiky Miroslav Prokop.

„Spoustu času s tím stráví i ve svém osobním volnu, protože se letáky musí připravit,“ upozornil.

Podle mluvčího České pošty Matyáše Vitíka je to ale součást práce doručovatelů. „Takovouto situaci neznám. Pokud někdo roznáší letáky, tak je to součást jeho pracovní náplně," uvedl. To, že by lidé měli vykonávat tu činnost, kterou mají ve smlouvě, považuje za přirozené.

Česká pošta hájí i ostatní služby. Podle ní díky nim podnik získává dost peněz na to, aby nemusel propouštět.

David Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme