Zaměstnanci Revmatologického ústavu vstoupili do stávkové pohotovosti. Nesouhlasí s připojením k VFN

Nemocnice a ústavy, zřizované ministerstvem zdravotnictví, se mají sloučit. Tím se podle ministra Hegera ušetří peníze a zlepší organizace péče. Zatímco většina zařízení s tím souhlasí, zaměstnanci Revmatologického ústavu vstoupili do stávkové pohotovosti.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ambulance léčby bolesti

Ambulance léčby bolesti | Foto: Tomáš Adamec

Revmatologický ústav by se měl podle představ ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) příští rok připojit ke Všeobecné fakultní nemocnici a Endokrinologický ústav by se zase měl stát součástí Institutu klinické a experimentální medicíny.

„Čekají se úspory v lepší organizaci zdravotní péče a později úspory v tom smyslu, že organizace budou odstátněny.“

Revmatologové jsou proti, všech 140 zaměstnanců ústavu vstoupilo do časově neomezené stávkové pohotovosti.

Heger oznámil chystaná slučování ústavů a nemocnic, revmatologové je kritizují

Číst článek

„Může dojít k omezení komplexní péče, kterou jsme byli dosud schopni naším pacientům garantovat,“ řekl Jakub Závada s tím, že zachování ústavu jako samostatného pracoviště podpořilo podpisem petice i 500 pacientů.

Ministerstvo počítá i se sloučením několika zdravotnických zařízení v Brně, jejich vedení i zaměstnanci se změnami souhlasí.

Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme