Zaměstnanec bezpečnostní agentury ukradl půl miliardy

Půl miliardy korun v hotovosti ukradl o víkendu zaměstnanec pražské soukromé bezpečnostní agentury. Jde o historicky největší sumu, která byla v Česku odcizena. Policie ze spáchání tohoto činu podezírá třiatřicetiletého Františka Procházku, po němž vyhlásila celostátní pátrání. Muž je od soboty na útěku. Podle dostupných informací zmizely peníze z žižkovského sídla firmy, která patří nadnárodní společnosti Group 4 Securitas. Ta se specializuje na převozy peněz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Procházka | Foto: Policie ČR

Některé zdroje se shodují, že muž měl při loupeži komplice. To ale mluvčí pražské policie Ivana Knollová zatím nechce potvrdit: "Policisté vyhlásili celostátní pátrání po třiatřicetiletém Františku Procházkovi. Tento muž je ozbrojen."

František Procházka zřejmě využil situace, kdy se mohl dostat do místnosti s trezory, tam vzal peníze v hotovosti, přemístil je do tašek a jeho komplic je pak odvezl na dosud neznámé místo. Procházka pak údajně zůstal dál v zaměstnání, aby svým nečekaným odchodem nevzbudil pozornost.

Podezřelý je asi 175 až 180 centimetrů vysoký, má hnědočerné rovné a krátké vlasy. Policisté žádají spoluobčany o poskytnutí jakýchkoliv informací o tomto muži. Zejména informace o současném možném místě jeho pobytu přivítají na telefonních číslech: 731 553 142, 974 826 421 (zde je k dispozici také záznamník). Informace také převezmou policisté na lince tísňového volání 158.

Pachateli loupeže hrozí až 12 let vězení. Představitelé firmy Cash Services, která patří společnosti Group 4 Securitas, celou záležitost nechtěli komentovat.

Jako o takzvané loupeži století se doposud mluvilo o pět let starém přepadení auta bezpečnostní služby v Praze 6. Neznámí pachatelé při něm v září 2002 uloupili 153 milionů korun. Policie aktéry přepadení nenašla a vyšetřování případu letos odložila.

Marika Táborská, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme