Zaměstnanec bezpečnostní agentury ukradl půl miliardy

Půl miliardy korun v hotovosti ukradl o víkendu zaměstnanec pražské soukromé bezpečnostní agentury. Jde o historicky největší sumu, která byla v Česku odcizena. Policie ze spáchání tohoto činu podezírá třiatřicetiletého Františka Procházku, po němž vyhlásila celostátní pátrání. Muž je od soboty na útěku. Podle dostupných informací zmizely peníze z žižkovského sídla firmy, která patří nadnárodní společnosti Group 4 Securitas. Ta se specializuje na převozy peněz.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Procházka

František Procházka | Foto: Policie ČR

Některé zdroje se shodují, že muž měl při loupeži komplice. To ale mluvčí pražské policie Ivana Knollová zatím nechce potvrdit: "Policisté vyhlásili celostátní pátrání po třiatřicetiletém Františku Procházkovi. Tento muž je ozbrojen."

František Procházka zřejmě využil situace, kdy se mohl dostat do místnosti s trezory, tam vzal peníze v hotovosti, přemístil je do tašek a jeho komplic je pak odvezl na dosud neznámé místo. Procházka pak údajně zůstal dál v zaměstnání, aby svým nečekaným odchodem nevzbudil pozornost.

Podezřelý je asi 175 až 180 centimetrů vysoký, má hnědočerné rovné a krátké vlasy. Policisté žádají spoluobčany o poskytnutí jakýchkoliv informací o tomto muži. Zejména informace o současném možném místě jeho pobytu přivítají na telefonních číslech: 731 553 142, 974 826 421 (zde je k dispozici také záznamník). Informace také převezmou policisté na lince tísňového volání 158.

Pachateli loupeže hrozí až 12 let vězení. Představitelé firmy Cash Services, která patří společnosti Group 4 Securitas, celou záležitost nechtěli komentovat.

Jako o takzvané loupeži století se doposud mluvilo o pět let starém přepadení auta bezpečnostní služby v Praze 6. Neznámí pachatelé při něm v září 2002 uloupili 153 milionů korun. Policie aktéry přepadení nenašla a vyšetřování případu letos odložila.

Marika Táborská, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme