Vojska Varšavské smlouvy nás přijela bránit před havlistickou svoločí, napsal pracovník ministerstva

Civilní zaměstnanec ministerstva obrany Lubomír Č. pracuje na zabezpečení počítačů s důležitými aliančními informacemi. Má na starost kybernetickou ochranu ministerstva. Na sociální síti Facebook ale loni tvrdil, že NATO chystá válku s Ruskem.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Když prezidenta Miloše Zemana napadla aktivistka skupiny Femen, označil údajné organizátory za „bandu nechutných kryplů, takzvaných havloidů“. | Foto: reprofoto Facebook | Zdroj: Facebook

Budoucnost je válka. Válka na více frontách. Přípravy na válku s Ruskem na poli propagandy gradují a přesunů vojáků a techniky NATO na východ si nelze nevšimnout,“ cituje Lubomíra Č. server Aktuálně.cz, který o případu informoval.

Zaměstnanec ministerstva obrany o svém profesním životě sdílí otevřeně informace i na sociální síti LinkedIn. Uvádí například, že od května roku 2007 do května roku 2008 byl vojenským pozorovatelem OSN v Kongu.

Své názory Lubomír Č. publikuje ve facebookové skupině s názvem „Českoslovenští vojáci v záloze/Československí vojaci v zálohe“. K tématu ohledně okupace v roce 1968 napsal: „Až dnes, kdy máme osobní zkušenost s havlistickou svoločí, můžeme pochopit, že vojska Varšavské smlouvy tehdy opravdu přijela zabránit puči a převzetí moci těmito nechutnými krysami.“

Ministerstvo vnitra tuto facebookovou skupinu uvádí ve zprávě o extremismu, připomíná server.

Sám manažer IT projektů, jak uvádí svoji pozici na LinkedInu, se novinářům odmítl vyjádřit. Ministerstvo obrany uvedlo, že názory svého zaměstnance nesdílí a odsuzuje je. „Zaměstnanec státu by měl respektovat jeho základní postoje,“ citoval server mluvčího ministerstva obrany Jana Pejška.

Bezpečnostní riziko

Vzhledem k povaze povolání musí mít Lubomír Č. bezpečnostní prověrku stupně „tajné“. Někteří odborníci jeho působení na ministerstvu obrany jako bezpečnostní riziko. Myslí si, že by mohl umožnit přístup k síti třetím stranám.

„Takový člověk by určitě na tomto místě pracovat neměl,“ řekl serveru Ivan Gabal, bývalý poslanec a odborník na bezpečnostní problematiku.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme