Zaměstnanec záchranky okradl pacienta

Pražskou záchrannou službou otřásá skandál. Její zaměstnanec byl obviněn, že okradl pacienta, který byl po loupežném přepadení v bezvědomí. Ke krádeži došlo přímo v sanitce cestou do nemocnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranka | Foto: Jan Rosenauer

Zdravotník využil situace, kdy byl ve voze se zraněným mužem sám, potvrdila Českému rozhlasu policejní mluvčí Daniela Razímová. "Zraněného přinesli záchranáři na nosítkách do sanitního vozu; v zadní části vozu s ním zůstal pouze 32letý saniťák, který využil příležitosti a z náprsní kapsy zraněného vytáhl mobilní telefon Nokia 8310 a začal jej užívat pro vlastní potřebu."

Muži už bylo sděleno obvinění z trestného činu krádeže. Na policejní služebně odcizený telefon dobrovolně vydal.

Vedení pražské záchranky je případem šokováno. "Mysleli jsme si, že od podobného typu lidí už jsme byli schopni záchrannou službu očistit, dokonce jsme si to vytkli jako jeden z prvořadých úkolů a dost nás těšilo, že takovéto případy za posledních pět let byly zaznamenány naprosto minimálně," říká mluvčí pražské záchranky Marek Uhlíř.

Obviněný muž byl okamžitě postaven mimo službu. Pokud mu soud krádež prokáže, může očekávat ještě výpověď z práce.

Markéta Čekanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme