Policie prověřuje postup pardubické nemocnice, kde novorozenec nedostal včas antibiotika

Policie se začne zabývat případem možného zanedbání péče v pardubické nemocnici. Děvčátko narozené v červnu zřejmě nedostalo včas antibiotika a ponese si trvalé následky. Policie zatím zjišťuje všechny okolnosti, přestože rodina dítěte se na ni sama neobrátila, řekla ve středu mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajská nemocnice Pardubice, multioborový pavilon | Zdroj: Pardubický kraj

„Trestní oznámení od rodiny jsme nepřijali, ale vzhledem k dotazům médií jsme se začali případem zabývat,“ uvedla Maturová.

Nemocnice neprovedla včas u novorozence odběr krve a všechny potřebné testy. Kvůli tomu se u dítěte rozvinulo zánětlivé postižení centrálního nervového systému a krvácení do mozku, uvedla média.

Pardubická nemocnice řeší další případ zanedbání péče. Novorozenec nedostal včas antibiotika

Číst článek

Nemocnice ve zveřejněném stanovisku uvedla, že po prověřování postupů poskytnuté léčebné péče zjistila nesoulad mezi doporučeným a realizovaným léčebným postupem plně kvalifikovaných lékařů. Na žádost již vydala zdravotnickou dokumentaci případu.

Vedení Pardubického kraje jako vlastníka nemocnice by mělo do dvou týdnů dostat podrobnou zprávu o celé věci, řekl ve středu krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr (ODS).

Zatím není jasné, zda selhal systém lékařské péče, nebo pochybili lékaři. Podle závěrů přijme hejtmanství konkrétní opatření.

Návrhy řešení

Představenstvo společnosti Nemocnice Pardubického kraje v pondělí uložilo oblastní ředitelce pro zdravotní služby pardubické a chrudimské nemocnice Štěpánce Fraňkové, aby zpracovala návrhy řešení, které s případem přímo souvisejí. „Chyby nastaly, bez personálních změn to z mého pohledu dál nepůjde,“ uvedl Valtr.

Pardubická nemocnice také čelí obvinění kvůli pooperačním komplikacím malého chlapce v roce 2017, který následně zůstal v takzvaném bdělém kómatu. Obviněni jsou i lékařka a dvě zdravotní sestry z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Rodina požaduje po nemocnici 22 milionů korun. Zdravotnické zařízení jí nabídlo šest milionů korun jako zálohu, což rodina akceptovala.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme