Zaorálek a Němcová: Topolánkův výrok o noci dlouhých nožů je nevhodný

Předseda Poslanecké sněmovny a sociální demokrat Lubomír Zaorálek odmítá jakékoliv povolební politické čistky ve státní správě. V této souvislosti označil za nevkusný výrok předsedy ODS Mirka Topolánka o noci dlouhých nožů. Ta by následovala po volebním triumfu občanských demokratů. Výrok šéfa ODS však nepovažuje za vhodný ani jeho stranická kolegyně a místopředsedkyně dolní komory Miroslava Němcová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirek Topolánek | Foto: ods.cz

Zaorálek pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál uvedl, že ho Topolánkovy výroky znepokojují. Už v minulosti ho zneklidnila slova o nejvyšší státní zástupkyni Marii Benešové.

"Mě by opravdu zajímalo, jestli to je tak, že údajná racionalizace a vyšší efektivita fungování státní správy by měla ve skutečnosti být jakousi politickou čistkou. Domnívám se, že představy politických stran, že do podobných funkcí by měli patřit loajální lidé, ať je to policejní prezident nebo nejvyšší státní zástupce, je potřeba rezolutně odmítnout," řekl Zaorálek.

Výrok svého stranického předsedy o noci dlouhých nožů nepovažuje za vhodný ani Miroslava Němcová: "Kdybychom ho mohli vzít zpět, tak ho vezmeme. Nicméně bavme se o projevech, které jsou faktické a které znamenají, že ne vše v české společnosti je dobré a je potřeba něco s tím udělat."

Jaroslav Skalický, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme