Zaorálek nebo Štěch. Sobotka představil možné kandidáty sociální demokracie na prezidenta

Vládní krize vyostřila vztahy nejen ve vládě, ale i mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a prezidentem Milošem Zemanem. I proto ČSSD uvažuje o vlastním kandidátovi do prezidentských voleb. Těmi by mohli být ministr zahraničí Lubomír Zaorálek nebo předseda Senátu Milan Štěch.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek | Foto: Filip Jandourek

„Z těch dvou bych si vybral oba dva. Ale říkám to proto, že v sociální demokracii jsou silné osobnosti, které by mohly oslovit nejen voliče ČSSD, ale i levicové liberály, lidi na politické levici, kteří nechtějí volit Miloše Zemana, a ti ostatní kandidáti jim připadají spíš pravicově vymezení," řekl v rozhovoru pro server iDnes.cz premiér.

Sociální demokracie by podle Sobotky mohla vybrat svého kandidáta v létě. Původně chtěla strana k volbě zaujmout postoj až v listopadu, to ale bylo ještě v době, kdy strana neuvažovala o vlastním kandidátovi.

„Já teď nechci popisovat své rozhovory s potenciálními kandidáty, ale věřte mi, že vedeme intenzivní diskusi a to je jedna z věcí, kterou přinesl konflikt s Andrejem Babišem a Milošem Zemanem v uplynulých týdnech," řekl Sobotka.

Senát 2014, Milan Štech | Foto: Filip Jandourek

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme