Zaorálek se stěhuje do kanceláře šéfa sněmovny

Ode dneška se do své nové kanceláře nastěhuje šéf dolní komory parlamentu Lubomír Zaorálek. Bývalý předseda Poslanecké sněmovny a nyní řadový poslanec za ODS Václav Klaus už má vlastní poslaneckou kancelář.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubomír Zaorálek | Foto: Petra Mášová

Poslanci by dnes měli zvolit další čtyři místopředsedy sněmovny, což se jim minulý týden nepodařilo. Podle už zvoleného místopředsedy Jana Kasala to bude volba velmi komplikovaná a výsledek je nejistý.

Minulý týden z volby vzešla ještě místopředsedkyně Jitka Kupčová za ČSSD. Při dnešní tajné, maximálně dvoukolové volbě budou opět kandidovat místopředseda ODS Ivan Langer, poslankyně za ODS Miroslava Němcová, předseda poslanců KSČM Vojtěch Filip a bývalá předsedkyně Unie svobody-DEU Hana Marvanová. Ta pro Radiožurnál uvedla, že ve vedení dolní komory Parlamentu by měla mít zastoupení každá demokratická politická strana vyjma komunistů: "Komunistickou stranu, tak jak zatím u nás působí, nepovažuji za demokraickou stranu, a proto nepodporuji, aby její představitel se stal členem vedení sněmovny - v žádném případě."

Zítra a pozítří se pak rozpoutá boj o křesla předsedů sněmovních výborů.

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme