Západ Česka čekají o víkendu mrznoucí mlhy. V Krkonoších platí výstraha proti silnému větru

Na západě Čech se v noci a v neděli dopoledne mohou tvořit mrznoucí mlhy, případně slabá námraza. Vliv na to bude mít postupné slábnutí větru. Na východě Čech a v severozápadní polovině Moravy a Slezska bude v sobotu ale ještě hodně foukat. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mráz, ilustrační foto

mráz, ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Vzhledem k zeslabení větru se budou v noci na neděli a v neděli ráno zejména na západě Čech vyskytovat mrznoucí mlhy s tvorbou slabé námrazy. Jinde je možnost mrznoucích mlh méně pravděpodobná,“ uvedli meteorologové.

Podle nich se mrznoucí mlhy mohou vyskytovat v Plzeňském a Karlovarském kraji od půlnoci do nedělních 10.00.

Dřívější upozornění ČHMÚ na sobotní silný vítr v pásu od jižní Moravy po Jeseníky se nezměnilo, v nárazech tam může mít rychlost 55 až 70 kilometrů v hodině. Odpoledne a večer bude vítr podle meteorologů od západu postupně slábnout.

Lanovky v Krkonoších

Horská služba Krkonoše v sobotu vydala výstrahu před silným větrem, který by mohl mít na hřebenech v nárazech rychlost až kolem 110 kilometrů v hodině. Kvůli silnému větru se v sobotu nerozjela kabinová lanovka z Pece pod Sněžkou na Sněžku.

Část dopoledne nejela lanovka z Horních Míseček na Medvědín. Podle dat horské služby dosahoval v sobotu ráno vítr na hřebenové Luční boudě v nárazech rychlosti kolem 80 kilometrů v hodině. Horská služba také varuje turisty před zledovatělým terénem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme